Salı
Az Bulutlu
18°C | 32°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
18°C | 34°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
18°C | 33°C

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Sivrice ilçesini ziyaret etti.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Sivrice ilçesini ziyaret etti.
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Sivrice ilçesini ziyaret etti.
 
Vali Zorluoğlu Sivrice’ye gelişinde Kaymakam Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ve kamu kurum ve kuruluş idarecileri tarafından karşılandı.
 
Sivrice Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Zorluoğlu Sivrice Kaymakamlığına yeni atanan Mustafa Temiz’e yeni görevinde başarılar diledi ve Kaymakam Temiz’den ilçe hakkında brifing aldı.
 
Kaymakamlık ziyaretinde konuşan Vali Zorluoğlu, “Bugün Sivrice ilçemizi ziyaret ederek muhtarlarımızla bir araya gelip köylerimizin ve mahallelerimizin sorunlarını değerlendirme imkânı bulacağız. Sivrice ilçemiz Elazığ’ın önemli ilçelerinden bir tanesidir. Önemi, Elazığ’ın turizm potansiyeline sahip merkezlerinden biri olmasından kaynaklanıyor. Gerek kış aylarında Hazarbaba’daki kayak merkeziyle gerek yaz aylarında Hazar Gölü ve civarındaki tesislerle Sivrice ilçesi, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin dikkatini çeken önemli bir ilçedir. Biz de göreve başladığımızdan beri Sivrice’ye özel bir ihtimam gösteriyoruz. Buranın sorunlarıyla yakinen ilgileniyoruz. Esasında ilçenin eğitim, sağlık ve güvenlikle alakalı çok ciddi bir sorunu yok ancak yeterince turizm potansiyelini hayata geçirebilmiş değil. Bu kapsamda önemli adımlar atıyoruz. Geçtiğimiz yıl Hazarbaba Kayak Merkezinin yolu asfalt şeklinde düzenledi.
 
Vali Zorluoğlu: “ Sivrice’ye yeni piknik alanları oluşturacağız.”
 
Diğer önemli meselelerden biri ise vatandaşlarımız için park alanlarının, piknik alanlarının oluşturulması gerekiyor. Bir kısmını da Belediyemize ile birlikte takip ediyoruz. Yakın zamanda Sivrice ilçesinde vatandaşların hafta sonları ve hafta içi kullanacakları piknik alanları da oluşturacağız.
 
İlçemizde yeni bir hükümet konağı inşaatı başlamıştı, büyük oranda tamamlandı. Bu yıl içerisinde Belediyemizi de içine alacak büyük ve güzel bir Hükümet Konağına kavuşmuş olacak.
 
Sivrice ilçemize, köylerimizde ve kırsal alanlarda yollarımızla ve içme sularıyla alakalı olarak geçen yıl 6 milyon liranın üzerinde bir para harcadık. Bu yıl yine KÖYDES’den ve özel idare yatırım programından yol ve su çalışmaları yapacağız. Bu şekilde birkaç sene içerisinde Sivrice’nin bütün yollarıyla ve köylerin içme sularıyla ilgili sorunları çözmüş olacağız. Kaymakam Beye ve ilçedeki diğer çalışma arkadaşlarımıza tekrar başarılar diliyorum.” dedi.
 
Daha sonra Sivrice Belediyesine geçen Vali Zorluoğlu burada da Belediye Başkanı Ebubekir Irmak’tan belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
İlçenin şu anki durumu hakkında bilgiler veren Başkan Irmak: “Devlet olarak sizi burada görmek bize huzur ve güven veriyor. Göreve başladığımız günden itibaren kanalizasyon, altyapı, içme suyu ve toplu taşıma gibi birçok problemi çok hızlı bir şekilde çözdük. Sivrice, turizm denince ilk akla gelen ilçelerden biridir. İlçemizde misafirlerimizi göl etrafında günübirlik konaklatacağımız otellerimizin olmadığını biliyoruz. İlerleyen günlerde yatırımcıları da bölgeye çekerek bu problemleri çözüp ilimize katma değer sunarız diye umut ediyoruz.” dedi.
 
Kayak merkezi yolu probleminin de çözüldüğüne değinen Irmak, “Her yıl geleneksel olarak yapılan yamaç paraşütü şenliğimiz var. Bu sene de 4.’sünü yapacağız. Her platformda bahsettiğimiz kayak merkezimizin yol sorunu bizim için bir çileydi. Bu problemi de aşmış olduk. Kayak merkezimizi de basın aracılığı ile tanıtmamız lazım.” dedi.
 
Sivrice’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Vali Zorluoğlu : “Sivrice için çok gayret gösteriyoruz. Belediye Başkanımızla yakın çalışıyoruz. En yakın görüştüğümüz yöneticilerden bir tanesidir. Buranın önce gölün temizliği, kanalizasyon temizliği, akabinde imar meselesi çözüldüğü takdirde konaklama, turizm tesisleri bakımından önemli miktarda yatırım alacağına inanıyorum. Gerek imar meselesi, gerek kanalizasyon meselesinde Özel İdare ile Belediyemizle birlikte çalışıyoruz. İller bankası da bizimle birlikte destek veriyor. İnşallah bu yaza bu işleri artık neticelendirmiş olacağız. Altyapı ile alakalı Belediyemiz imkânları ölçüsünde bayağı çalışma yaptı. Biz de takdirle takip ediyoruz. Bundan sonra da Belediyemiz altyapı ve üst yapı çalışmalarında daha gayretli olacak. Yeni birtakım hizmetlerle de Sivrice halkını buluşturacaktır. Biz her zaman Belediyemizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Vali Zorluoğlu daha sonra düzenlenen bir toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. Sivrice Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya Kaymakam Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Özay Eryürek ve kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri katıldı.
 
Vali Zorluoğlu yaptığı konuşmada: “2017 yılının ilk çeyreğini referandum süreci ile geçirdiklerini ancak bunun yanında yeni projelerin de ilin ve ilçenin kalkınması açısından sürdüğünü kaydederek: “Bu projelerin büyük bir kısmı uygulamaya kondu. Bir bölümü de bundan sonra süratli bir biçimde uygulanacak. Artık referandum süreci tamamlandı. Milletimiz kararını verdi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti önümüzdeki 2019 yılından itibaren yeni bir yönetim sistemiyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle idare edilecek. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun. Referandum, öncesi ve referandum günü, bütün ilçelerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Özveriyle çalışıp vatandaşlarımızın özgür iradelerinin sandığa yansımasına da katkı yapan bütün muhtarlarımızı çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi.
 
Muhtarlar talep ve isteklerini Vali Murat Zorluoğlu’na iletti. Toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarların talep ve istekleri hakkında gerekli bilgilendirmeleri yaptı ve Vali Zorluoğlu da ifade edilen talep ve ihtiyaçları not aldıklarını ve öncelik sırasına göre ilgili kurumlar nezdinde takipçisi olacaklarını söyledi.
Copyrigt © 2016 Sivrice Belediye